Zsibbadt lábak, nehéz járás, görcsös vádli. A leggyakoribb tünetei a perifériás artériás betegségeknek, mely a leggyakoribb kiváltó oka a szívrohamnak és a stroke-nak. Az idő előrehaladtával sokan hajlamosak az öregedésre fogni a fentebb említett jeleket, ám érdemes minél előbb orvoshoz fordulni, hogy megakadályozhassuk a szövődményeket.
A perifériás artériás betegségeknek számos oka lehet, ezek közül azonban a leggyakoribb az érelmeszesedés. Ez azt jelenti, hogy az érfalban zsíros részek alakulnak ki, mely szűkíti az eredet és akadályozza a vér normál áramlását. A legtöbbször a szívnél fordul elő ez a jelenség, de bármely artériát megtámadhatja az érelmeszesedés, különösen 50 éves kor felett.
Nemzetközi statisztikák szerint világszinten a 5 - 28 százalék esély van a betegség előfordulására. Az idősebbeknél leginkább az életmódban keresendők az okok, mely miatt rendszerint anyagcsere-betegségek alakulnak ki, ami érszűkület, súlyosabb esetben pedig perifériás artériás betegséget okoz. A fiatalabb generáció esetében inkább autoimmun vagy egyéb genetikus eltérések, gyulladások miatt jelentkezhet ugyanez.
A leggyakoribb kiváltó okok:
- dohányzás
- cukorbetegség
- elhízás
- öröklődő magas vérnyomás
- problémás koleszterin szint
- öröklődő autoimmun betegés
Miért érdemes azonnal orvoshoz fordulni, ha valamilyen tünetet észlelünk?
Ha csak egy – két tünetet észlelsz, érdemes azonnal orvoshoz fordulnod, így elkerülheted a súlyosabb szövődmények, valamint a szívroham és a stroke kialakulását.
A Ganoderma gomba alkalmas az artériás érelmeszesedés megelőzésére és kezelésére, így javasolt folyamatos fogyasztása!