Nagyon sokszor volt már szó arról a Facebook oldalunkon, hogy hogyan fogyasszák a gyógygombát azok, akik a Ganoderma (Reishi, Pecsétviaszgomba) őrlemény kesernyés ízét nem tudják megszokni.
Nos, nekik javasoltuk, hogy keverjék el a Ganoderma (Reishi, Pecsétviaszgomba) port joghurtba, teába, mézbe vagy kedvenc kávéjába!
Azért javasoljuk leginkább a kávét, mert azt a legtöbben szeretjük, vagy inkább imádjuk! :)
Ha valami igazán fel tud dobni bennünket, hát a koffein mindenképpen.
Legtöbbünknek el sem kezdődhet a napja egy pohár kávé nélkül, ugyanakkor minden korty koffeines ital bűntudatot okoz.
Lelki ellenállásunk oka, hogy belénk van nevelve, és ez által meg vagyunk győződve róla:
Pedig az igazság az, hogy a napi egy-két feketekávé biztosan nem káros, és semmi esetre sem tekinthető kóros szenvedélynek. Pláne nem akkor, ha azt a nagyszerű immunerősítő hatású Ganodermával fogyasztjuk!
Gondolom, mindannyian olvastatok már arról, hogy
- MEGZAVARJA ALVÁSUNKAT
- ROSSZ HATÁSSAL VAN A LIBIDÓRA
- EMELI A VÉRNYOMÁST
- SŐT, A MÉRTÉKTELENÜL FOGYASZTOTT, NAGY MENNYISÉGŰ KÁVÉ VAGY MÁS ÉLÉNKÍTŐ SZER IZGATOTTSÁGOT, ZAVARTSÁGOT, REMEGÉST IS KIVÁLTHAT,
ezért úgy véljük, nem szabadna élnünk vele.
A kutatások megmutatják a koffein káros, de hasznos hatását is. De mik is ezek a hasznos hatásai, összegyűjtöttük Nektek, lássuk!
1. FOKOZZA AZ IZMOK MUNKAKÉPESSÉGÉT
Koffein hatására az izmok már a legkisebb idegi hatásra is összehúzódnak, mert jelentősen csökkenti az izmok ingerküszöbét. Így, a kávé, ugyanúgy, mint a fejben, az izmokban is elűzi a fáradság érzését.
2. A KÁVÉ FOGYASZTÁSÁVAL, KISEBB ESÉLLYEL ALAKUL KI EPEKŐ
Kimutatták, hogy a kávéfogyasztók körében kisebb a valószínűsége az epekő kialakulásának, mivel hatására a kőalkotó anyagok nehezebben tudnak kikristályosodni.
3. FOGYASZTÁSÁVAL KISEBB AZ ESÉLYE A PARKINSON-KÓR KIALAKULÁSÁNAK
Hat, tudományos vizsgálat is bizonyítja, hogy a rendszeres kávéfogyasztóknál 50-80%-kal csökken a Parkinson betegségre való esély. A betegség elsődleges oka az, hogy a dopamin-szint csökken, és emiatt megszakad a kapcsolat az izmok és az idegek között. A koffein a dopamin receptorokat stimulálja, így veszi elejét a betegségnek.
4. ÉRTÁGÍTÓ HATÁSA VAN
Így a megfelelő mennyiségű kávé tisztítja a légutakat és a légcsövet. Vizsgálatok szerint asztmás betegek esetében bizonyos mennyiség csökkentheti az asztmás rohamok gyakoriságát.
5.AZ EMÉSZTÉSBEN IS TUD SEGÍTENI
Szervezetünkben a kávé két olyan hormon termelését is serkenti, amelyek segítik az emésztést: a gasztrin beindítja a vastagbél perisztaltikus mozgását, a kolecisztokinin pedig az epehólyag patkóbélbe ürüléséért felel. Ezen kívül a kávé savassága is közrejátszhat az emésztést serkenő hatásában. Tartalmaz ugyanis egy klorogénsav nevű vegyületet, amely fokozza a gyomorsavtermelést. A felgyorsuló emésztés és az intenzívebb bélmozgás pedig együttesen ahhoz vezet, hogy a szervezet hamarabb szabadulna a salakanyagtól.
Azok, akik rendszeresen fogyasztanak kávét, jól tudják, miről beszélek.:)
E mellett, a kávéfogyasztás bizonyítottan növeli a bélrendszerben élő, jótékony hatásaikról nevezetes bifidobaktériumok számát.
6. A KOFFEIN GÁTOLJA A TUMOR NÖVEKEDÉSÉT
Egy amerikai vizsgálatban csupasz egereknél UV besugárzással bőrrákot alakítottak ki, s a koffein tartalmú oldattal itatott vagy ecsetelt egereknél 70%-kal kevesebb tumor képződött.
Napi egy-két csésze kávé elfogyasztása csökkentheti a vastagbélrák kialakulásának kockázatát – sugallja egy pár éve megjelent tanulmány:
7. ANTIOXIDÁNS HATÁSA VAN
A kávéban megtalálható a kávésav és a klorogénsav, melyek erős antioxidánsok. Ezek az anyagok, hozzájárulnak a daganatos megbetegedések kialakulásának megelőzéséhez, a gyulladásos és a májbetegségek kockázatának csökkentéséhez is.
8. NÖVELI A GYÓGYSZEREK HATÉKONYSÁGÁT
Maga a koffein gyakori komponens fájdalomcsillapító készítményekben, ugyanis az agyi erek szűkítésével fokozza a nem kábító fájdalomcsillapítók analgetikus (fájdalmat csillapító) hatását, így azok dózisa, és ezzel a mellékhatások veszélye csökkenthető.
9. A KÁVÉFOGYASZTÁS NEM FOKOZZA SEM AZ AGYVÉRZÉS, SEM A SZÍVBETEGSÉGEK KOCKÁZATÁT
...jó ezt is tudni:) Ugyan is ez derül ki egy nemzetközi kutatásból:
10. CSÖKKENTI A VÉRCUKORSZINTET
Korábban már említettük, hogy a kávé klorogénsavat tartalmaz, amely segíthet a cukorbetegek számára, hiszen képes csökkenteni a vércukorszintet. De hogyan?
A State University of Londrina egyetem kutatói azt fedezték fel, hogy a klorogénsav gátolja a cukor vékonybélben történő felszívódását. Ez megakadályozza a glükóz bejutását a véráramba, így tudja csökkenti a vércukorszintet.
E mellett a kutatók felfedezték azt is, hogy a klorogénsav növeli a glukagon-szerű anyagok felszabadulását, amelyek segítenek az inzulin mennyiségét fokozni a szervezetben.
11. ANTIBAKTERIÁLIS HATÁSA VAN
A trigonelli anyagnak köszönhetően a kávé erősen antibakteriális hatású, így sikerrel veheti fel a versenyt a fertőzésekkel, baktériumokkal és vírusokkal szemben. Sőt, izraeli kutatók azt is bebizonyították, hogy a tévhittel ellentétben a kávé kifejezetten jó szájszag ellen, vagyis a benne lévő bizonyos anyagok. Ez főleg akkor igaz, ha nem tejjel isszuk.
12. AGYI SERKENTŐ HATÁSA VAN
A koffein kitágítja az agyi ereket, valamit a vese-, a bőr- és a szív ereit, növeli a pulzusszámot, emeli a testhőmérsékletet. Ezért is van az, hogy hirtelen ‘felébredsz’, javul szellemi és fizikai teljesítőképességed, ha megiszol egy finom kávét.
FONTOS!
Napi 3-4 csésze kávénál többet nem ajánlanak a szakemberek fogyasztani. Fontos, hogy a koffeinmennyiséget 400 mg alatt tartsuk, e fölött ugyanis érvényesülnek a hosszú távú negatív hatások. Ezért érdemes tudnunk, hogy egy presszókávé 60-100 mg koffeint tartalmaz.
A kávé tehát, bármily meglepő, annak ellenére, hogy élvezeti cikk, nem ártalmas. Hogy oly könnyen elhiszünk róla minden rosszat, feltehetően csak arról szól, hogy nem tiszta a lelkiismeretünk, ha élvezünk valamit. :)
De nyugodtan élvezzük, mert úgy tűnik, a kávézásnak az élvezeten túl számos egészségügyi előnye is van. Főleg, ha Ganodermával keverjük, hiszen a Ganodermás kávéban összegződik a Ganoderma és a kávé jótékony hatása.
Tudjuk, az egészséges életmódra törekvők számára van még egy fontos, sarkalatos kérdés a kávéivással kapcsolatban. (….mert reméljük, jótékony hatásáról már meggyőztük) Ez a savas tulajdonság problémája. De ezzel kapcsolatban is jó híreink vannak!
A GANODERMÁVAL KEVERT KÁVÉ SEMLEGESÍTI A SZERVEZET ÁLTAL FELHALMOZOTT SAVAKAT, FOGYASZTÁSÁVAL CSÖKKENTHETŐ A GYOMORÉGÉS, MINDEMELLETT FELTURBÓZZA SZERVEZETÜNK VÉDEKEZŐ RENDSZERÉT.
Reméljük, sikerült eloszlatnunk a kávé pozitív hatásaival kapcsolatos kétségeid, és holnap reggel már örömmel, és lelkifurdalás nélkül fogod Ganodermás kávéd fogyasztani! ;)